Komarowskie witraże


Z inicjatywy ks. proboszcza Mieczysława Filipa, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, w 2007 r. rozpoczęła się w kościele parafialnym wymiana okien i montaż witraży. Tego zadania podjęła się Pracownia Witraży - Zbigniew Jaworski z Wrocławia, która zaprojektowała, wykonała i zainstalowała wszystkie witraże przy ogromnej pomocy parafian.

W latach 2007-2008 zamontowano witraże przedstawiające: Świętą Rodzinę, NMP Królową Polski, św. Ojca Pio, św. Antoniego Padewskiego, bł. Jana Pawła II i Jezusa Miłosiernego.

Rozpoczęte przez poprzednika dzieło od 2009 r. do kwietnia 2011 r. kontynuował ks. proboszcz Tomasz Bomba. W tym czasie zainstalowano witraże przedstawiające: MB Ostrobramską, MB Zwycięską i Bitwę pod Komarowem, MB Fatimską (nad drzwiami wejściowymi), bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, bł. Matkę Teresę z Kalkuty. Ponadto wymienione zostały okna i zamontowane 12 witraży na prezbiterium, a także poddano renowacji witraż nad ołtarzem głównym z 1941 r. przedstawiający Trójcę Przenajświętszą.

Uroczystość poświęcenia odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, w dniu beatyfikacji Jana Pawła II, 1 maja 2011 r .

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

(1/12):
(2/12):
(3/12):
(4/12):
(5/12):
(6/12):
Galernik - Jak zrobić galerię zdjęć - Twoja własna Internetowa Galeria Zdjęć - Kreator - Publikowanie - Tworzenie - GIF, JPG, PNG