Monografia parafii rzymskokatolickiej Świętej Trójcy w Komarowie

Monografia parafii Komarów, v.23.12.2015 (poprzednia wersja z 27.04.2015):

- Tom 1, v. 23.12.2015
- Tom 2, v. 23.12.2015

Nowe treści zaznaczono kolorem.

Prasa

O parafii Komarów w prasie

Kościół w Komarowie, autor zdjęcia Ryszard Pakuła

Ecclesiae Parochialis Komaroviensis
Kościół parafialny w Komarowie

Kościół w Komarowie

Wstęp
     Przedstawiamy monografię parafii rzymskokatolickiej Świętej Trójcy w Komarowie-Osadzie, która powstała dzięki inspiracji księdza proboszcza kanonika Tomasza Bomby oraz ks. Jana Osucha - rodaka, który cały czas życzliwie związany jest z parafią.

Autorzy „Monografii rzymskokatolickiej parafii Świętej Trójcy w Komarowie” nie wydrukowali i nie udzielili zgody na wydanie monografii w formie książkowej. Ponadto informują, że praca jest jeszcze niedokończona i systematycznie uzupełniane są fakty historyczne.

Oczekiwania
     Jest to miejsce, w którym gromadzone są informacje z historii parafii Komarów.
     Każdy może uzupełniać i poprawiać monografię. Błędy mogą się zdarzyć. Pomimo tego, że przy informacjach podawane są źródła, to jednak należy to porównać z wiedzą niespisaną parafian i nie tylko.
     Każdy może wzbogacić monografię poprzez przesyłanie informacji i ciekawostek, a także przekazywać zdjęcia do umieszczenia na stronie (zdjęcia po zeskanowaniu są oddawane właścicielowi). Można także przesyłać informacje o osobach znajdujących się na publikowanych zdjęciach, oraz o czasie lub miejscu wykonania danego zdjęcia.

ściągnij duży plik

Rozpoznaj członków rodziny, na zdjęciu przekazanym przez Pana Franciszka Wysłockiego. Dołącz do projektu ze swoimi zdjęciami, dokumentami. Czekamy. Czas mija.

Foto galerie - parafia

75. rocznica Bitwy pod