Szczęść Boże!
Liturgiczna Służba Ołtarza to duszpasterstwo osób posługujących podczas Liturgii. W głównej mierze LSO to ministranci. Nasze zadanie bardzo dobrze opisuje tłumaczenie słowa ministrant - służyć, pomagać - naszym celem jest służyć Jezusowi przy ołtarzu. W naszej parafii uświetniamy swoją posługą zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia) jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa. Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś ministrantów - przygotowywanie ołtarza i pomaganie księdzu podczas liturgii. Aktualnie Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii liczy ... chłopców, mamy ... ministrantów oraz ... lektorów. Co roku nasze grono powiększa się o kilka nowych osób. Poza posługą w kościele bierzemy też udział w licznych turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego w naszej diecezji.

Strona diecezjalna Liturgicznej Służby Ołtarza
www.lso.zamojskolubaczowska.pl