Uroczystości - 2010
Pasterka i Boże Narodzenie - adoracja Dzieciątka przywiezionego z Betlejem

U Pasterza
      21 grudnia 2010 r., na zaproszenie ks. bp Wacława Depo, dzieci z Białej Armii i ich rodzice, postanowili osobiście złożyć życzenia Bożonarodzeniowe Pasterzowi Diecezji. Amelka, Wiktoria, Julka, Natalka i Weronika (reprezentantki Białej Armii) przywiozły stroiki i przygotowały życzenia, które wypowiedziały wobec zgromadzonych gości i Księży Biskupów, zaśpiewały pastorałkę i z wielkim wzruszeniem płynące z serca dziecięcego złożyły Pasterzom życzenia.
        Foto galeria

Rekolekcje Adwentowe
      W dniach 02-05.12.2010 r. odbyły się Rekolekcje Adwentowe. Pogoda była wyjątkowo niesprzyjająca ze względu na duży śnieg i mróz. Rekolekcje prowadził ks. Jarosław Ziarkiewicz pracujący w Italii. Jak co roku, na zakończenie Rekolekcji przybył do kościoła św. Mikołaj, który dla wszystkich dzieci przyniósł prezenty.
        Foto galeria

Święto patronalne Ruchu "Światło-Życie
      W sobotę 4 grudnia, przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, Ruch "Światło-Życie" obchodził swoje święto patronalne. Uczestniczyła w nim również młodzież oazowa z naszej Parafii wraz ze swym moderatorem ks. Pawłem.
        Foto galeria

Uroczystość Wszystkich Świętych
      Komarowianie ze wszystkich zakątków Polski, a nawet świata, przybywają na te niepowtarzalne święta do swojego rodzinnego gniazda, aby pochylić się nad mogiłami swoich przodków. Tak było i w tym roku. Liturgii w kościele przewodniczył miejscowy proboszcz w koncelebrze z ks. kan. Janem Osuchem z Częstochowy, tutejszym rodakiem, który poprowadził procesję żałobną na cmentarzu parafialnym.
        Foto galeria

Różaniec na wioskach
      W październiku, oprócz codziennej modlitwy różańcowej w kościele o godz. 1600, modliliśmy się również w ośmiu miejscowościach o godz. 1800, tam gdzie są kaplice, bądź remizy strażackie, aby umożliwić głównie osobom starszym, dzieciom i tym, którzy mają daleko do kościoła, uczestnictwo w modlitwie wspólnotowej. Były to: Antoniówka, Janówka Zachodnia, Komarów Wieś, Krzywystok, Księżostany, Ruszczyzna, Wolica Brzozowa i Wolica Śniatycka. Codziennie dwóch księży modliło się w dwóch miejscowościach, a w ostatnim tygodniu października były odprawione Msze św. w intencji mieszkańców.
        Foto galeria

Nabożeństwo Fatimskie, 13 października
      13 października 2010 r. odbyło się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Bolesława Pylaka z Lublina. Mszę św. współcelebrowali: ks. prał. Józef Tucki z Duba, który poprowadził procesję wokół Rynku, ks. kan. Bronisław Bucki z Charkowa, ks. kan. Tadeusz Czuk z Łabuń, ks. Marian Wyrwa z par. Świętej Bożej Opatrzności, który przewodniczył modlitwie różańcowej i ks. Tomasz Bomba. W Nabożeństwie uczestniczyli również: ks. kan. Grzegorz Chabros z Tyszowiec, ks. kan. Grzegorz Pruszkowski z Zubowic, ks. kan. Jacek Rak ze Żdanowa - dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. Paweł Słonopas z Bondyrza, ks. Eugeniusz Adamek z Sahrynia, a także wierni z Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa i wielu innych parafii. Nabożeństwo transmitowało Katolickie Radio Zamość.
        Foto galeria, cz. 1
        Foto galeria, cz. 2

VIII Przegląd Pieśni Religijnej - Komarów 2010
      23 września 2010 r. w kościele parafialnym odbył się VIII Przegląd Pieśni Religijnej - Komarów 2010. W przeglądzie wzięło udział 10 zespołów z różnych Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Wśród zaproszonych gości byli: ks. bp Wacław Depo, ks. kan. Aleksander Siwek, ks. kan. Stanisław Budzyński, który przygotował i poprowadził nabożeństwo eucharystyczne na rozpoczęcie przeglądu i ks. prał. Józef Tucki - przewodniczący jury. Wszystkie zespoły zostały wyróżnione, a ich występy były wzruszającym świadectwem wiary.
        Foto galeria

Nabożeństwo Fatimskie, 13 września
      Nabożeństwu Fatimskiemu 13 września przewodniczył i wygłosił kazanie O. Ireneusz Homoncik, Redemptorysta z Zamościa, a modlitwę różańcową poprowadził ks. Paweł Zaborniak z Tarnawatki.
        Foto galeria

Dożynki Gminno-Parafialne
      5 września 2010 r. o godz. 1000, w kościele parafialnym, ze względu na padający deszcz, miały miejsce Dożynki Gminno-Parafialne. Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jan Franczak ze Starego Zamościa.
        Foto galeria

90. rocznica Bitwy pod Komarowem
      W niedzielę, 29 sierpnia 2010 r. obchodziliśmy 90. rocznicę historycznej Bitwy kawaleryjskiej pod Komarowem i pierwsze w historii Święto Kawalerii Polskiej. Uroczystości rozpoczęły się już w sobotę 28 sierpnia. O godz. 1900 ks. prał. płk Andrzej Puzon odprawił Mszę św. za poległych podczas Bitwy, a następnie wysłuchaliśmy koncertu znakomitego Warszawskiego Chóru „Polonia” z udziałem aktorki Grażyny Barszczewskiej i solistki Opery Narodowej Magdaleny Idzik.

      29 sierpnia o godz. 900 została odprawiona Msza św. na miejscu bitwy - na polach Wolicy Śniatyckiej. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. płk Bogusław Romankiewicz.

      Po Mszy św. odbyła się inscenizacja Bitwy pod Komarowem.

      Inscenizacja Bitwy pod Komarowem nie zakończyła jeszcze uroczystości 90. rocznicy tego wydarzenia. O godz. 1600, w kościele parafialnym Świętej Trójcy w Komarowie, miał miejsce „ułański ślub”. Właśnie w tym dniu postanowili zawrzeć sakramentalny związek małżeński Marzena Wójcicka i ułan Piotr Lewusz. Małżeństwo pobłogosławił ks. Tomasz Bomba, miejscowy proboszcz i ks. Błażej Górski, proboszcz ze Starego Zamościa i jednocześnie kapelan ułanów. Duże wrażenie zrobili ułani, koledzy Piotra, którzy oddali honory młodej parze tworząc przed kościołem szpaler na koniach.
Foto galerie:
   Msza św. za poległych oraz koncert Warszawskiego Chóru Polonia
   Msza święta na miejscu Bitwy pod Komarowem
   Inscenizacja Bitwy pod Komarowem: cz. 1, cz. 2, cz. 3
   Ułański ślub

Nabożeństwo Fatimskie, 13 sierpnia
      W zapachu ziół i dekoracji z polnych kwiatów przebiegało sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie. Liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Grzegorz Szubtarski z Hrubieszowa a modlitwę różańcową i procesję wokół Rynku poprowadził ks. Janusz Krupa z Tyszowiec. Modlił się z nami także ks. Grzegorz Pruszkowski z Zubowic.

Nabożeństwo Fatimskie, 13 lipca
      13 lipca przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Jarosław Ziarkiewicz, pracujący w Italii, kazanie wygłosił i poprowadził procesję ks. kan. Grzegorz Chabros z Tyszowiec, modlitwie różańcowej przewodniczył ks. Marek Małys, neoprezbiter, wikariusz z Łabuń. Ponadto koncelebrowali: ks. kan. Grzegorz Pruszkowski z Zubowic i ks. Krzysztof Maksymowicz, nasz rodak, proboszcz z Wysokiego. Modlili się także Alumni: dn Tomasz Kąkol, brat Krzysztof Frąckiewicz, dominikanin (obaj z naszej Parafii) i Adrian Borowski z Zamościa, par. św. Brata Alberta.

Zakończenie roku szkolnego
Nabożeństwo Fatimskie, 13 czerwca
      Czerwcowemu Nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczył ks. prał. Józef Tucki z Duba, dziekan dekanatu tyszowieckiego, który wygłosił okolicznościowe kazanie i poprowadził procesję wokół Rynku. Koncelebrowali: ks. Jacek Kania, prefekt przy kościele p.w. św. Katarzyny w Zamościu, który obchodził jubileusz 10-lecia kapłaństwa i ks. Dariusz Babiak, wikariusz z Tyszowiec, który poprowadził modlitwę różańcową. Ponadto uczestniczyli: ks. kan. Grzegorz Pruszkowski z Zubowic i ks. Józef Bednarski z Perespy.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, 10 czerwca
Boże Ciało, 3 czerwca
Odpust w Komarowie, 30 maja
Wigilia odpustu w Komarowie, 29 maja
I Komunia Święta, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23 maja
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i trzeźwościowych po I spowiedzi, 22 maja
Rocznica I Komunii Świętej, 16 maja
Inauguracja Nabożeństw Fatimskich
      13 maja 2010 r. miała miejsce inauguracja Nabożeństw Fatimskich w drugim roku Wielkiej Nowenny, który przebiega pod hasłem: "Bezpieczni na krawędzi czasu". Uroczystościom przewodniczył ks. bp Wacław Depo, Pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
      Ks. Biskup przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, wygłosił okolicznościowe kazanie, udzielił młodzieży klas trzecich Gimnazjum sakramentu bierzmowania, modlił się na różańcu i poprowadził procesję Maryjną ze świecami wokół Rynku.
      Nabożeństwa będą każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
      Foto galerie z inauguracji: cz. 1, cz. 2
Poświęcenie pól w Komarowie Górnym, 09 maja
Obłóczyny i błogosławieństwo lektorów, 09 maja
Poświęcenie pól w Księżostanach, 1 maja
Żałoba narodowa w parafii Świętej Trójcy w Komarowie
Wielki Tydzień
Niedziela Palmowa, cz. 1, Niedziela Palmowa, cz. 2,
Wielki Czwartek, Droga Krzyżowa,
Liturgia Wielkiego Piątku,
Święcenie pokarmów, Wigilia Paschalna,
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Rezurekcja
W duchu Fatimy, poświęcenie pelerynek dla "Białej Armii", 13.03.2010
Rekolekcje Wielkopostne, 11-14 marca 2010
Program, Relacja, Rozważania
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Antoniówce, 21.01.2010

Powrót do strony głównej

Oficjalny serwis Parafii Świętej Trójcy w Komarowie
Redakcja ks. proboszcz Franciszek Nieckarz
Webmaster ks. Andrzej Zdunek, p. Henryk Kulik (2009-2015)