Intencje na Mszę św. zbiorową do MB Fatimskiej


      Wszystkich odwiedzających stronę naszej Parafii informujemy, iż istnieje możliwość zgłaszania przez internet intencji na Msze święte zbiorowe przez wstawiennictwo MB Fatimskiej odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października.
      Prośby i podziękowania są odczytywane przed każdym Nabożeństwem Fatimskim celebrowanym o godz. 1900 (we wrześniu o godz. 1800, w październiku o godz. 1700) i zapisywane w specjalnej księdze.
      Mamy nadzieję, że dzięki temu powiększy się grono osób modlących się przez wstawiennictwo MB Fatimskiej w jedności z naszą Parafią, a mieszkających czasem w bardzo odległych stronach Polski i świata.
      Intencje można przesyłać na adres: ks. Franciszka Nieckarza. Jeśli ktoś pragnąłby złożyć ofiarę, może ją wpłacić na konto bankowe Parafii: 40 9644 0007 2010 0054 0623 0001.
Niech Pani Fatimska wyprasza potrzebne łaski.

Informacje
Podstawowe informacje
Kancelaria parafialna (pdf)
Porządek Mszy św. i nabożeństw

Relikwie św. Jana Pawła II

Błogosławieństwo udzielone przez abp Mieczysława Mokrzyckiego, foto. ks. Jacek Rak

Ogłoszenia duszpasterskie (pdf)
XVII Niedziela Zwykła, 26.07.2015

Intencje mszalne, 22.07.-02.08.2015
Archiwum 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015


Kościół w Komarowie, autor zdjęcia Paweł Przyczyna

Zobacz
Kamera on - line
Pielgrzymki new
Ferie, zabawa i nie tylko
Modernizacje, remonty
O parafii Komarów w prasie
Historia parafii

Kościół filialny w Janówce Zachodniej

Wykazy (pdf)
Zmarli pochowani na naszym cmentarzu
- od 1.11.2012 do 1.11.2013
- od 1.11.2011 do 1.11.2012
- od 1.11.2010 do 1.11.2011
- od 1.11.2009 do 1.11.2010

Kościół filialny w Antoniówce

Odkrycie w ołtarzu!
Powiększ



Figura, fot. Paweł Przyczyna

Kościół w Komarowie, fot. Urszula Pakuła

Uroczystości - 2015
Nabożeństwo Fatimskie, 13 lipca 2015
      W poniedziałek, 13 lipca, przeżyliśmy piękne Nabożeństwo Fatimskie. Dziękujemy za liczny udział, za włączenie się w modlitwę różańcową i procesję. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji a mieszkańcom Krzywegostoku i Krzywegostoku Kol. za ofiary na kwiaty. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu Nabożeństwa Fatimskie w naszym kościele mają bogatą oprawę i przyciągają wielu uczestników, także spoza parafii.

Nabożeństwo Fatimskie, 13 czerwca 2015
      Czerwcowe nabożeństwo Fatimskie było połączone ze srebrnym jubileuszem ks. Tadeusza Maciejki. Razem z nim Mszę św. koncelebrowało kilku kolegów z roku święceń oraz księża neoprezbiterzy. Pośród koncelebransów był także rodak komarowski, ks. kan. Jan Osuch, który na jubileusz ks. Tadeusza przyjechał z Częstochowy. Na zakończenie uroczystości księża neoprezbiterzy udzielili prymicyjnego błogosławieństwa.


Boże Ciało, 04.06.2015
      Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, podobnie jak w roku ubiegłym, trasą wokół Rynku.

Odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej, 31 maja
      31 maja 2015 roku przypadł odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Sumę odpustową celebrował i kazanie głosił ks. kanonik Stanisław Kupczak, ojciec duchowny naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

I Komunia święta, 24 maja
      Dzieci klasy III, 24 maja 2015 roku, przystąpiły do I Komunii świętej.


Peregrynacja symboli ŚDM w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Komarów, 13-14 maja 2015
  • 14 maja - 19.30 - Powitanie symboli ŚDM i Msza św.
  • 14 maja - 21.00 - Apel Jasnogórski
  • 14-15 maja - 22.00-6.00 - Modlitewne czuwanie
  • 15 maja - 6.30 - Godzinki
  • 15 maja - 7.00 - Msza św. i pożegnanie symboli ŚDM


Nabożeństwo Fatimskie, 13 maja
      W środę, 13 maja 2015 roku, parafianie przeżyli pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie, połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży. W tym dniu młodzież dekanatu powitała symbole ŚDM.

biskup pomocniczy przemyski Adam Szal

3 Maja

Triduum Paschalne

      Wielkanoc
      Wielka Sobota
      Wielki Piątek, Droga Krzyżowa
      Wielki Piątek, Liturgia
      Wielki Czwartek

Niedziela Palmowa, 29.03.2015
      Zobacz foto galerię z Niedzieli Palmowej w kościele parafialnym w Komarowie-Osadzie.

Wprowadzenie na urząd Proboszcza Parafii Komarów - ks. prał. dr. Franciszka Nieckarza, 15.03.2015
      15 marca 2015 roku Biskup Diecezjalny Marian Rojek wprowadził ks. prałata dr. Franciszka Nieckarza na urząd Proboszcza Parafii Komarów.


Rekolekcje Wielkopostne, 2015
      W dniach 12-15 marca 2015 roku Rekolekcje Wielkopostne prowadził ks. Arkadiusz Jakubczak.


Zmarł proboszcz parafii Komarów ksiądz kanonik Tomasz Bomba, dziekan dekanatu tyszowieckiego

Ks. Tomasz Bomba
1957-2015

Uroczystości pogrzebowe:

- Ciało zmarłego Kapłana zostało wniesione do świątyni parafialnej pw. Świętej Trójcy w Komarowie we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 1500;
- Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka została odprawiona we wtorek, 3 lutego 2015 r. o godz. 1800 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy w Komarowie.
- Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka była sprawowana we środę, 4 lutego br. o godz. 1100 w kościele parafialnym w Komarowie;
- Po Mszy św. ciało zmarłego Kapłana zostało złożone na cmentarzu parafialnym w Komarowie (w podziemiach kaplicy cmentarnej).
Film z pogrzebu ks. proboszcza Tomasza Bomby:


Życiorys

      Urodził się 13 lutego 1957 roku w Kraśniku Fabrycznym, syn Jana i Janiny z Kaliszów małżonków Bomba.
      Studiował na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie (1976-1982). W 1982 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. W dniu 5 marca 1981 roku przyjął święcenia diakonatu, święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1982 roku w Katedrze Lubelskiej.
      Wikariusz parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy (1982-1984), św. Rodziny w Lublinie (1984-1985), św. Agnieszki w Lublinie (1985-1987), św. Pawła (1987-25.06.1988), Ośrodka Duszpasterskiego bł. Alberta w Puławach (25.06.1988-), Mełgiew (-02.08.1991). Rektor (na prawach proboszcza) Samodzielnego Ośrodka Duszpasterskiego w Liśniku Dużym, następnie proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej w Liśniku Dużym (diecezja lubelska a następnie sandomierska, parafia Gościeradów, 02.08.1991-25.09.1993). Wikariusz parafii św. Barbary w Tarnobrzegu (25.09.1993-28.05.1994). Pomocnik dyrektora Archiwum Diecezjalnego w Sandomierzu (28.05.1994-09.03.1995).
      Wikariusz parafii Grabowiec (wrzesień 1996-21.06.2002), Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu (21.06.2002-19.06.2008). Kapelan Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Zamościu (19.06.2006-23.06.2008).
      Nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym (gmina Gościeradów, 01.09.1992-31.08.1993), Liceum Ogólnokształcącego w Grabowcu (1997-1999), Szkoły Podstawowej w Grabowcu i Gimnazjum w Grabowcu (z chwilą jego powstania, 01.09.1997-31.08.2002). Ukończył kurs „Intel-Nauczanie ku przyszłości”. Uzyskał stopień nauczyciela mianowanego (27.06.2002). Otrzymał m.in. nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu (2001).
      Duszpasterz środowisk twórczych przy Kurii Archidiecezji Lubelskiej (1987). Wicedyrektor Katolickiego Radia Zamość i zastępca redaktora naczelnego „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” (19.06.2002-27.10.2006; mianowany przez biskupa zamojsko-lubaczowskiego Jana Śrutwę). Redaktor naczelny „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” (27.10.2006-03.12.2013). Otrzymał medal redaktora naczelnego ogólnopolskiego tygodnika „Niedziela” za „twórcze podejście do pracy dziennikarskiej i zaangażowanie w dziele ewangelizacji” oraz stułę kapłańską, którą ofiarował dla parafii w Komarowie (17.09.2011).
      Proboszcz parafii św. Trójcy w Komarowie-Osadzie (23.06.2008-). Wicedziekan dekanatu tyszowieckiego (30.09.2010-20.08.2014; mianowany przez biskupa Wacława Depo), dziekan dekanatu tyszowieckiego (20.08.2014-; mianowany przez biskupa Mariana Rojka). Kapelan ludzi pracy na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej (07.11.2014-).
      11 listopada 2011 roku został mianowany, przez biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Wacława Depo, kanonikiem honorowym Kapituły Katedralnej Zamojskiej.
      Zmarł 30 stycznia 2015 roku w Komarowie-Osadzie.


English Version




Foto galeria - kościół
Kościół, 13.05.2011
Kościół, 01.05.2011
Komarowskie witraże
Kościół, 21.01.2011
Kościół, 13.05.2009
Kościół, 15.03.2009

Krzyż, fot. ks. Jacek Rak

Foto galeria - kościół - dekoracje
Dekoracja Bożonarodzeniowa, 2012
Dekoracje Wielkopostne, 2012
Dekoracje Wielkanocne, 2011
Dekoracje na Wielki Post, 2011
Dekoracje Bożonarodzeniowe
i szopka, 2010

Dekoracje Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji, 2009
Dekoracje kościoła na Wielkanoc, 2009
Dekoracja kościoła, maj 2009
Dekoracja kościoła na 11 listopada 2009
Dekoracje Bożonarodzeniowe, grudzień 2009


Foto galeria - cmentarz
Cmentarz, 13.05.2011
Burza, 10.07.2011
Cmentarz, 25.11.2010
Cmentarz parafialny i okolice, 01.02.2010
Cmentarz w Komarowie, 01.11.2008

Foto galeria - kapliczki
Odnowiona kapliczka w Komarowie Dolnym

Matki Boskiej Niepokalanej

Krzyż z kapliczki obok szkoły

Foto galeria - Komarów Osada
Widok z wieży kościoła, 2011 Komarów Osada, 2007-2009

Linki
Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
Archidiecezja Przemyska
Watykan

[Ołtarz, fot. ks. Jacek Rak]

Kapliczka - Matki Boskiej Niepokalanej, fot. M. Pawliszak

Linki
Gmina Komarów-Osada
Stowarzyszenie "Bitwa pod Komarowem"
Grabowiec - historia i nie tylko


Relikwie bł. Jana Pawała II, foto ks. Jacek Rak

[Kościół, autor Urszula Pakuła]



Uroczystości 2008 Uroczystości 2009 Uroczystości 2010 Uroczystości 2011 Uroczystości 2012 Uroczystości 2013 Uroczystości 2014 Uroczystości 2015





Z kart historii ...


Oficjalny serwis Parafii Świętej Trójcy w Komarowie
Redakcja ks. proboszcz Tomasz Bomba - do 30.01.2015
Webmaster Henryk Kulik (2009-2015)