Grupy parafialne

Oaza czyli Ruch Światło – Życie

Ruch Światło – Życie w naszej parafii skupia młodzież ze szkoły podstawowej i starszych. Cotygodniowe spotkania odbywają się w   dwu grupach Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej. Znakiem Oazy jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Ministranci czyli Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza to duszpasterstwo osób posługujących podczas Liturgii. W głównej mierze LSO to ministranci. Nasze zadanie bardzo dobrze opisuje tłumaczenie słowa ministrant – służyć, pomagać – naszym celem jest służyć Jezusowi przy ołtarzu. W naszej parafii uświetniamy swoją posługą zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia) jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa.

Koło Żywego Różańca

Koło Żywego Różańca jest wspólnotą osób, które odmawiają codziennie modlitwę różańcową. Każda „Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca, która zostaje jej powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy „zmianie tajemnic”. Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej „Żywej Róży” były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwadzieścia.

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Po raz pierwszy „Katolicki głos” w naszych domach zabrzmiał 8 grudnia 1991 roku w Toruniu. Radio Maryja, wykorzystując nowoczesne środki przekazu włącza się w Nową Ewangelizację, by prawda o Jezusie Chrystusie dotarła aż po krańce ziemi. W łączności z Ojcem Świętym, z całym Kościołem, księżmi i biskupami prowadzi słuchaczy drogami świętości. Przy Radio Maryja powstały i powstają terenowe biura Radia Maryja, Koła Przyjaciół Radia Maryja, podwórkowe Koła Radia Maryja Dzieci i Młodzieżowe Koła Przyjaciół Rodziny Radia Maryja.

Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa zwana w skrócie WKC to ruch katolicki, stowarzyszony w Ogólnopolskiej Radzie Ruchów Katolickich. Motywem przewodnim życia członków Wspólnoty jest Krew Chrystusa, która jest wyrazem tajemnicy paschalnej i obrazuje nieskończoną miłość Boga do człowieka. Przez jej pryzmat chcemy spoglądać na świat i drugiego człowieka. Celem naszej Wspólnoty jest przede wszystkim osobiste uświęcenie członków poprzez formację i życie w duchowości Krwi Chrystusa.